Sukces 3. edycji Speed Datingu Rekrutacyjnego - projektu szkoleń studentów Wydziału Filologicznego i rozmów z pracodawcami Olivia Center

W 3. wspólnej edycji projektu Wydziału Filologicznego z O4 Coworking Olivia Center, składającego się z warsztatów z pisania CV, autoprezentacji i wykorzystania LinkedIna w budowaniu własnej marki i poszukiwaniu pracy, udział wzięło 68 studentów Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Gdańskiego. Szkolenia prowadzili eksperci HR i managementu: Arek Naruk, Natalia Chęć oraz dyrektor O4 Coworking Marta Moksa. Pierwszy etap projektu, podczas którego studenci otrzymali solidną porcję praktycznej wiedzy, która przyda im się na każdym etapie kariery, odbył się 22 kwietnia w O4 Coworking Olivia Center.

Do konkursowego etapu Speed Datingu Rekrutacyjnego, rozmów z pracodawcami, dostało się 15 studentów z naszego Wydziału Uniwersytetu Gdańskiego. Dodatkowo na biurka pracodawców trafiło CV 15 naszych studentów. Niektórzy studenci zostaną przyjęci na staże i praktyki w partnerskich firmach . W 7. edycji Speed Datingu Rekrutacyjnego udział wzięły firmy rezydujące Olivia Center: LPP, PredictX, p-beep, HAYS Poland, ZR TRADE, AirHelp, PwC Polska, ICAS Poland, Pika Sp z o.o., AmeriPol Staffing, Fujifilm Poland, EF International Language Campuses - Study Abroad.

24 kwietnia podczas Speed Datingu było intensywnie i rzeczowo, bo przeprowadzenie rozmowy rekrutacyjnej w 6 minut to sztuka. Uzyskaliśmy bardzo pozytywny feedback zarówno od kandydatów i pracodawców, by zacytować zdobyte przez nas opinie studentów, uczestników projektu: Świetna atmosfera, Rekruter to też człowiek, Bardzo interesujący kandydat z dobrą energią, czy Rekrutacja to może być fun. Uczestnicy rozmów rekrutacyjnych mieli szczęście nie doświadczyć negatywnych skutków rozmów rekrutacyjnych, jakimi są: stres, rozmowy online, poker face, długie przepytywania czy anonimowość.

Co najważniejsze, wiemy już, że część uczestników Speed Datingu Rekrutacyjnego z naszego Wydziału ma otwartą drogę do pracy i staży w firmach rezydujących w Oliva Center, a dla nas to kolejne bardzo pozytywne doświadczenie współpracy z O4 Coworking na rzecz zdobywania przez naszych studentów pierwszych doświadczeń na rynku pracy oraz wiedzy o własnych możliwościach, nowych ścieżkach rozwoju pod kątem swojego miejsca na rynku pracy i zawodach przyszłości.

Z ramienia Wydziału Filologicznego inicjatorkami i współorganizatorkami projektu są:

• dr hab. Joanna Jereczek-Lipińska, prof. UG, prodziekan ds. kształcenia i współpracy z otoczeniem
  • dr Anna Malcer-Zakrzacka, specjalistka ds. promocji Wydziału Filologicznego

Z ramienia O4 Coworking Olivia Center organizatorkami są:

• Marta Moksa, managing director O4 Coworking
  • Martyna Czarnobaj-Borawska, menadżerka projektu

Patronat nad projektem objął Rektor Uniwersytetu Gdańskiego, prof. dr hab. Piotr Stepnowski.

Galeria zdjęć z warsztatów i Speed Datingu:

Data publikacji: wtorek, 7. Maj 2024 - 11:10; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: czwartek, 9. Maj 2024 - 09:28; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka